fbpx

W aktualnie publikowanej wersji 15.1 (data wydania 17.12.2018) są zawarte przede wszystkim nowe wzory deklaracji PIT i CIT. Dodane zostały także nowe wskaźniki ZUS oraz w księgowości nowe stawki dla ryczałtowców, nowe stawki w tabeli opłat za środowisko oraz zaktualizowany mechanizm korekt z tytułu złych długów VAT. W związku z ciągłymi zmianami w przepisach Soneta zaplanowała wydanie trzech wersji enova365, które będą zawierały nowości związane z przepisami, obowiązującymi od 1 stycznia 2019, a wydawane będą w sekwencji właściwej do ich zastosowania operacyjnie w firmach.

Kolejne wersje zaplanowane są:

  • 10 stycznia 2018 zostanie opublikowana wersja 15.2 – będzie ona zawierała współpracę z nowym Płatnikiem, nowe deklaracje ZUS oraz elektroniczna wersja deklaracji PIT. W modułach księgowych aktualizacja XML eDeklaracji PIT-36(26), PIT-36L(14), PIT-28(21), możliwych do zaimportowania w aktywnych formularzach PDF Ministerstwa Finansów.
  • 15 luty 2018 pojawi się wersja 15.3 – będzie zawierała obsługę elektronicznej dokumentacji pracowniczej czyli tzw. e-teczki. W obszarze modułu księgowego nastąpi udostępnienie funkcjonalności sporządzania sprawozdań finansowych (zakres informacji przeznaczony dla jednostek innych, małych, mikro, organizacji pozarządowych), generowania plików e-Sprawozdań Finansowych oraz podpisywania i wysyłki plików do Szefa KAS ( w przypadku osób fizycznych) lub pobrania plików przeznaczonych do wysyłki do Krajowego Rejestru Sądowego (w przypadku podmiotów wpisanych do KRS).

Ważna informacja: oprócz zmian w przepisach w opublikowanej wersji 15.1 wprowadzona została nowa wersja interfejsu przegladarkowego (HTML).
Po połączeniu się w przeglądarce z serwerem aplikacji enova365 domyślnie uruchamiana jest nowa wersja aplikacji HTML. Pod przyciskiem Zaloguj zostały umieszczone dwa dodatkowe przyciski:

  • Wersja mobilna – umożliwia włączenia aplikacji HTML w trybie mobilnym (można wykorzystać np. podczas korzystaniu z aplikacji enova365 HTML na tablecie).
  • Poprzednia wersja – umożliwia włączenie poprzedniej wersji interfejsu przegladarkowego (HTML).

Wybór użytkownika jest zapamiętywany i wykorzystywany przy kolejnym uruchamianiu aplikacji.